You are here
Home > Technika

Péče o klimatizaci


Pořídit si do bytu klimatizaci je velmi dobré rozhodnutí, protože odborníci nás varují, že průměrné teploty se budou v létě neustále zvyšovat a dopad velmi vysokých teplot na lidské zdraví určitě není zanedbatelný. Navíc se chceme po návratu domů vždy cítit příjemně, a to nám zaručí pouze příjemné teploty v našem bytě. Výběr klimatizacesvěříte odborné firmě, taktéž její instalaci a perfektní uvedení do provozu. V tom všem máte celkem jasno, jen máte trochu obavy, jak to bude s péčí o klimatizaci. Protože nejde o nejlevnější záležitost, je pochopitelné, že chcete, aby vám sloužila co nejdéle a uchovala si stále stejný chladící výkon.

život v paneláku

 
DBEJTE NA PRAVIDELNOU SERVISNÍ PROHLÍDKU

Péče o klimatizaci je tak trochu jako péče o auto. Periodická servisní prohlídka je nanejvýš důležitá a kdo jí bude zanedbávat, nebude zařízení stejně jako auto, které nebudete udržovat, fungovat, jak by mělo. Mnoho řidičů by mohlo vyprávět o tom, jak jejich klimatizace v autě zapáchá, když ji před každou letní sezónou nenechají vyčistit, popř. doplnit olej a chladivo. V bytě by se vám to jistě nelíbilo o nic méně. Proto vám každá firma servis klimatizace nabídne a většinou provedení každoroční prohlídky je i podmínkou prodloužené záruky.
Servisní prohlídka zahrnuje:

·         vyčištění a desinfekci výparníku a filtrů vnitřní jednotky

·         vyčištění kondenzátoru venkovní jednotky

·         kontrolu tlaku chladiva

·         kontrolu funkce klimatizace

horoucí léto

 
O CO SE MUSÍTE POSTARAT SAMI

Pravidelné záruční a pozáruční prohlídky zaručí hladký a bezchybný provoz chladicího zařízení, předchází závadám a zvyšují životnost celého poměrně složitého technického zařízení.
Uživatel provádí pouze:

·         pravidelné jednoduché vyčištění vzduchových filtrů vysavačem a vodou

·         vizuální kontrolu vnější jednotky

·         kontrolu bezproblémového odvádění kondenzátu vypouštěcí hadicí.

 

 

Top